Narzędzia ogrodowe dobre i potrzebne.

Narzędzia ogrodowe dobre i potrzebne. post thumbnail image

Narzędzia do ogrodu, których potrzebujesz.

Zbudowaliśmy dom, posprzątaliśmy po fachowcach i ……przekonaliśmy się, że nie jesteśmy w stanie nic zrobić dalej bez odpowiednich narządzi począwszy od wsadzenia kwiatków, a skończywszy na bardziej zaawansowanych pracach w ogrodzie jak np. wykarczowanie chwastów. Nawet jeśli planujemy najmniej wymagający ogród, np. wysiany trawą to potrzebne są nam przyrządy dostosowane do potrzeb roślin w naszym ogrodzie. Innych narzędzi będziemy potrzebować do pielęgnacji pnączy, a innych do pielęgnacji trawnika. Każdy ogrodnik zatem bez względu na to, czy jest hobbystą czy amatorem, czy też zaawansowanym użytkownikiem musi mieć swój własny zestaw narzędzi do dostosowany do potrzeb ogrodu, którego jest właścicielem. Bez narzędzi nie zrobimy nic, a szczere chęci niestety nie wystarczą. Pamiętajmy, że w ogrodzie pracujemy tak naprawdę kilka miesięcy, natomiast narzędzia najlepiej kupić takie, które nam posłużą przez wiele lat. I właśnie takie narzędzia nie należą do najtańszych.

Dobre narzędzia ogrodnicze wykonane są z materiałów lekkich, tak aby używanie ich było łatwe i nie wiązało się z dużym wysiłkiem fizycznym. Więc może warto na początku wydać trochę więcej na narzędzia, abyśmy ich nie musieli kupować co roku. Niewielka waga tych narzędzi oraz ich ergonomiczność przełożą się nie tylko na wydajność pracy w ogrodzie ale także sprawią, że praca w ogrodzie będzie prawdziwym relaksem.

Dobre narzędzia w ogrodzie.

Mozolne skopanie ogródka czy też przycięcie grubych konarów nie będzie tak uciążliwym zajęciem, głównie dlatego, że droższe narzędzia posiadają odpowiednie uchwyty, dźwignie i ogólnie dobrze leżą w dłoniach. Tworzywa sztuczne, z których wykonane są narzędzia są nie tylko lekkie ale i odporne na uderzenia. Poliamidy wzmocnione włóknem szklanym lub włókna węglowe wydają się doskonale sprawdzać i sprawiają, że narzędziami tymi pracuje się dobrze i przyjemnie. Poza narzędziami ogrodniczymi przyda nam się miejsce na narzędzia, w którym je będziemy przechowywać. Niezbędny jest schowek, który będzie zabezpieczał narzędzia przed korozją. Co zatem będzie niezbędne, aby zacząć jakiekolwiek prace ogrodnicze?

Podstawowa lista:

  • – szpadel i łopata do kopania i usuwania nadmiaru ziemi, jak również do przesadzania roślin
  • – grabie, w zależności od potrzeb rozróżniamy grabie do ziemi, liści, trawy
  • – konewka lub wąż ogrodowy służący do podlewania roślin
  • – małe łopatki do sadzenia np. cebul kwiatowych
  • – motyka do odchwaszczania ogrodu
  • – sekatory ręczne do przycinania krzewów i drzewek
  • – taczka

Wymienione wyżej narzędzia to podstawowa baza dla każdego kto ma ogród, nie mniej jednak zasada jest taka, że im większy i bardziej zróżnicowany ogród, tym więcej będziemy potrzebować narzędzi.

1 thought on “Narzędzia ogrodowe dobre i potrzebne.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty